Motorrijder valt door de mand na wheelie

Foto: Verkeerspolitie Zeeland-West Brabant

De politie heeft zondagmiddag een 23-jarige motorrijder staande gehouden die een wheelie maakte en te hard reed. Dit vond plaats op de Moerlaken in Breda, waar de politie met een videoauto reed.

De gemiddelde snelheidsmeting kwam uit op 88 kilometer per uur, waar je 50 kilometer per uur mag rijden. De politie laat weten dat er afgezien van de snelheid nog een aantal andere dingen aan de motor niet in orde waren. Zo werkte de snelheidsmeter niet, zat er geen decibel-killer in de uitlaat en het kenteken was niet goed te lezen. Ook zaten de richtingaanwijzers te dicht naast elkaar. Dat moet namelijk 18 cm zijn.

Een geluidsmeting kwam uit op 103 decibel, waar maximaal 90 decibel is toegestaan en het kenteken zat onder het zadel gemonteerd, omdat het spatbord eraf was gehaald. De motor zal opnieuw gekeurd moeten worden en de bestuurder is bekeurd voor de wheelie, de hoge snelheid en het geluid. De politie laat weten dat de officier van justitie zal gaan bepalen wat de hoogte van de bekeuring gaat worden.