Afgelopen dinsdag was de officiële aftrap van de uitvoeringsagenda van de EnergieCampus in Breda. Het doel van de campus is om leerlingen op te leiden en bij te scholen voor een sector waar de komende jaren veel vraag naar is. De gemeente Breda doet dit samen met verschillende opleidingen binnen het Bouw en Techniekcentrum, IW (opleider elektro- en installatietechniek) en Wij Techniek (ontwikkelingsfonds).
De gemeente heeft 300.000 euro geïnvesteerd in het project met het doel om jongeren uit de Verbeter Breda wijken te betrekken bij de energietransitie. Met een opleiding en uiteindelijk een baan in de bouw of in de installatietechniek, kunnen de jongeren hun geld verdienen.
Ook voor Bredanaars
De campus is niet alleen bedoeld voor leerlingen, maar ook voor inwoners van Breda. “We willen alle inwoners van Breda door middel van workshops, de kans te geven om zelf te maken richting die energietransitie”, laat directeur van IW Stefan Adriaansen weten.
Samenwerken
Maar het belangrijkste doel voor de komende tijd is om alle verschillende bouw- en techniekopleidingen beter met elkaar samen te laten werken. “Hoe vet zou het zijn dat alle branches de handen in elkaar slaan, want dat is in de realiteit ook. Dan kunnen ze elkaar ook ondersteunen, en dan ga je dus ook echt een samenwerking neerzetten”, vertelt Adriaansen.