Nagenieten: dit was dag drie van het Breda Jazz Festival

Foto: Sammie Hazenbroek/BredaNu

De zaterdag van de 53ste editie van het Breda Jazz Festival was overgoten met zon en natuurlijk ook weer met fijne jazzmuziek. Er stonden weer veel bijzondere concerten op het programma. Zo was er de Duo Special, dat vaak wordt genoemd als één van de hoogtepunten van het festival. Maar ook alle andere grote én kleine feestjes in de Bredase binnenstad waren weer zeker de moeite waard.

Het concept achter Duo Special is vrij eenvoudig: pak twee artiesten van het festivalprogramma, zet ze zonder voorbereiding bij elkaar op het podium en kijk wat er gebeurt. Het levert vaak bijzondere concerten op, vanwege de verrassende muzikale combinaties die ontstaan. Want wat gebeurt er als je twee contrabassen samen op het podium zet? Of een saxofonist en een drummer?

De zaterdag is vaak één van de drukstbezochte dagen van het festival. Niet alleen zijn er veel Bredanaars in de binnenstad te vinden, ook veel bezoekers uit de rest van Nederland, België en soms nog veel verder komen naar de Baroniestad toe om te genieten van de muziek en de sfeer in de stad.

Het festival bestaat deels uit onderdelen die je ondertussen wel als festivaltraditie kunt zien. Maar toch zijn er elk jaar ook wel weer wat nieuwigheden te ontdekken. Zo was er dit jaar een nieuw podium in samenwerking met het Stedelijk Museum Breda, waar zaterdagmiddag geluisterd kon worden naar de klanken van drie conservatoriumstudenten uit drie verschillende continenten: Tricontinentales Trio.

Op het Breda Jazz Festival kun je in elke hoek van de Bredase binnenstad wel iets leuks tegenkomen. De grote podia op de pleinen loop je vanzelf tegen het lijf, maar er zijn ook veel kleinere optredens en intieme festivallocaties die de moeite waard zijn. Maar dan moet je soms wel even goed zoeken, voordat je er terecht komt.

Natuurlijk gebeurde er nog veel meer op het Breda Jazz Festival. Wil je de gehele uitzending nog even rustig terugkijken? Dat kan hier! En heb je de afleveringen van dag 1 en 2 gemist? Dan kun je hier terecht. Kijk zondagavond naar de laatste aflevering van JazzTalk, om 21:30 uur op BredaNu!